Przygodę ze sportem zacząłem w 1 klasie szkoły podstawowej. Przez cały okres szkolny – tytuł Najlepszego Sportowca Roku.

Jak każdy chłopak, zacząłem od piłki nożnej. Jednak szybko zawitałem na boisko do siatkówki.
Przez parę lat grałem w 3 i 4 lidze. Na pozycji środkowego.

W trakcie studiów zaliczyłem lekki epizod w lekkoatletyce- rzut dyskiem i pchniecie kulą. Zdobyłem w tym czasie tytuł Akademickiego Mistrza Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.

Dobre warunki fizyczne i ciężka praca pozwoliły mi w roku 2014 reprezentować nasz kraj w olimpijskiej dyscyplinie – bobsleje. Bedąc w kadrze narodowej, wystąpiłem na Pucharze Europy.

Jednak w każdej z tych dyscyplin przeważała moja siła, którą pragnąłem wykorzystać w sportach siłowych. Tak też się stało! Odnalazłem swoją miłość w ciężarach – trójbój siłowy klasyczny i wyciskanie sztangi leżąc. Już zaledwie po 6 miesiącach trenowania, pojawiły się pierwsze sukcesy w tym sporcie.

Jako zawodnik posiadam tytuł:

  • Akademickiego Vice mistrza Polski w trójboju siłowym
  • Mistrza Europy WPA w wyciskaniu leżąc i martwym ciągu junior 23, oraz trójboju siłowym
  • Mistrza Polski WUAP
  • Złotego medalistę Pucharu Świata WRPF w martwym ciągu
  • rekordzista świata GPC w kategorii junior 23.

Świeży medalista Pucharu Świata WRPF w Złotoryi 2019r. – z wynikiem 240kg.

Nie zwalniam! Rozwijam się cały czas jako zawodnik, ale głównie jako trener. Byłem jednym z prowadzących szkolenia w Strength Coach Certification z trójboju siłowego i trenera personalnego. Prowadziłem również kursy na trenera personalnego w CKKS – Centrum Kształcenia Kadr Sportowych. Należę też do drużyny Polish Barbells.

Jako trener mam na swoim koncie kilkanaście medali MP. Wiele Rekordów Polski w trójboju siłowym i WLK zostało ustanowionych przez moich zawodników. Moim największym sukcesem trenerskim, do tej pory, jest Złoty Medal Mistrzostw Europy, Kowno 2018r. W najmocniejszej Federacji trójboju siłowego – International Powerlifting Federation – IPF.

Na codzień, prócz zawodników, współpracuję z osobami, które chcą poprawić swoją sprawność fizyczną, siłę, sylwetkę. Rozpowszechniam trening siłowy wśród osób zainteresowanych zdrowiem fizycznym.

Siła i honor!